Dwadzieścia pięć lat minęło jak jeden dzień

Taki staż ma w graniu Raz Dwa Trzy – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów współczesnej polskiej sceny muzycznej. W najbliższy piątek muzycy będą świętować jubileuszu 25-lecia z poznańską publicznością.

Raz Dwa Trzy to zespół należący do klasyki. Prostotą i szczerością przekazu trafiają do każdego słuchacza. Przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny po studio im. Agnieszki Osieckiej.  Uchodzą za jeden z najciekawszych i najlepszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Zespół założony został w lutym 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie Debiuty i otrzymała wyróżnienie.

Ich pierwsza płyta z 1991 roku nosiła tytuł „Jestem Polakiem”. Rok później muzycy wystąpili na festiwalu w Jarocinie oraz wydali drugi krążek „To ja”. Od tamtej pory kariera zespołu nabrała tempa. Zespół jest laureatem wielu nagród przemysłu fonograficznego, m.in. Fryderyków w 2003 i 2008 roku, a ich płyty kilkakrotnie pokryły się platyną.

Podczas specjalnego koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia zespół zaprezentuje najważniejsze piosenki pochodzące z wszystkich płyt. Raz Dwa Trzy zagra w piątek, 20 maja o godz. 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Bilety 70/80 zł.