Tropem Białego Królika. “Alicja w Krainie Czarów” kolejny raz na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu

Powieść Lewisa Carolla o małej dziewczynce, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością. Tym razem tunel króliczej nory już 22 i 23 września zaprowadzi Alicję na deski Teatru Wielkiego w Poznaniu.

„Alicja w Krainie Czarów” to jeden z najbardziej spektakularnych spektakli wyreżyserowanych przez Annę Niedźwiedź. Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau.

Jest to widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artytyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Do tej pory spektakl obejrzało już ponad 15 tysięcy widzów na scenie teatrów w całej Polsce. Widowisko zdobyło także uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co udowadnia jego niezwykłą magię i wartość edukacyjną.  

Spektakl przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowany jest do widzów w każdym wieku. Powieści Carrola jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych, dzięki wielopoziomowej narracji poznańska inscenizacja zachowuje tę cechę pierwowzoru literackiego.

Alicja zabierze widzów na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy. Wszystkich ciekawych magicznych opowieści, Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź wraz z Teatrem Wielkim w Poznaniu zapraszają 22 i 23 września o godz. 11.00 i 18.00.

Występują:
Alicja – Renata Dobkowska (22 i 23 września 201roku, godz. 18.00),
Magdalena Stefaniak (22 i 23 września 201roku, godz. 11.00)
Kapelusznik – Marcin Herman
Królik – Viktor Davydiuk
Królowa Kier – Karolina Sierant
Biała Królowa – Karolina Sierant
Kot – Przemysław Grządziela
Gąsienica- Eliza Kierepka
Czerwony ptak – Maria Kielan-Łopatin
Ptak Dodo – Ichigo Oguro/Lidia Zwolińska
Gryf – Andrzej Płatek
Jednorożec – Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca – Wiktoria Nowak
Nibyżółw – Tomasz Rodak
Opowiadający historię Nibyżółwia – Michał Wójcik
Jaszczurka – Krzysztof Hubert
Narrator – Sławomir Koperski
Króliki – Łukasz Banach, Adrian Czerwiec, Jakub Pewiński, Jan Jarczyk
oraz Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Bilety: 27-45 zł
Czas trwania spektaklu: 2,5 godz. w tym 1 przerwa