Pieskie Kino. Seans z przyjaciółmi i zbiórka dla bezdomniaków

Kino Muza organizuje wyjątkowe wydarzenie – Pieskie Kino. Do uczesnictwa zaprasza właścicieli psów, którzy chcą spróbować ze swoimi podopiecznymi czegoś nowego. Zabierzcie więc swoich czworonożnych przyjaciół i 24 września odwiedźcie poznańską Muzę.

Seans będzie specjalnie przystosowany do uczestnictwa psów. Dźwięk na sali będzie znacząco ściszony, światło delikatnie rozświetlone, a w holu będzie można znaleźć miski z wodą. Każdy pies będzie miał zarezerwowane miejsce.

Organizatorzy proszą wszystkich psich opiekunów jedynie o zabranie ze sobą koców lub materiału, którym będzie można przykryć fotel czworonoga. W czasie wydarzenia Schronisko dla zwierząt w Poznaniu będzie zbierać karmę i fundusze dla swoich bezdomniaków. Zbliża się zima a oprócz adopcji zwierzaki potrzebują środków do życia.

Ludzie i psy obejrzą przedpremierowy pokaz filmu “Serce psa”. To film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów.

Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.

Seans odbędzie się w sobotę, 24 września o godzinie 15.45. Przed pokazem kilka słów powie Małgorzata Lamperska ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Na zachętę obejrzycie reportaż z Londynu: