Poznańscy “Łowcy cieni” będą szukać “Hossa”

Policjanci z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych, tzw. „Łowcy cieni”, rozpoczęli poszukiwania Arkadiusza Łakatosza, ps. „Hoss”. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym od piątku.

List gończy za mężczyzną oszustwa metodą „na wnuczka” na kwotę ponad 1,4 miliona złotych, został wydany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w piątkowy wieczór, jednak dopiero w sobotę rano został on opublikowany.

„Łowcy cieni” to wyspecjalizowana grupa policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, m.in.  zabójców czy gangsterów, w Polsce i za granicą. To oni wytropili Kajetana P. na Malcie, oskarżonego o brutalne zabójstwo. Teraz mają zająć się sprawą “Hossa”.

Arkadiusz Łakatosz, miał pięć razy w tygodniu zgłaszać na poznański komisariat w celu podpisania dozoru. Taki środek zapobiegawczy, wraz z kaucją w wysokości 300 tysięcy złotych, zastosował wobec niego warszawski sąd. Mężczyzna zgłosił się na dozór tylko raz. W piątek zapadła decyzja o jego aresztowaniu, jednak przybyli pod wskazany adres policjanci, nie zastali go w lokalu.