IKEA przeznaczy 3000zł na rozwój poznańskiej fundacji Motylarnia

Dziś w sklepie IKEA odbyła się oficjalna prezentacja nowego katalogu. Przy tej okazji IKEA zorganizowała konkurs dla trzech fundacji. Zaproszeni dziennikarze z trzech miast mieli wspólnie zaprojektować wnętrza w/w fundacji w oparciu o meble IKEA. Zwyciężyło Stowarzyszenie Damy Radę z Zielonej Góryl, poznańska fundacja Motylarnia zajeła drugie miejsce. 

Współczesny świat wymusza na nas dostosowanie się do nowych sytuacji, wyzwań i oczekiwań, jednak nasze mieszkania pozostają takie same. IKEA pokazuje, że wnętrza mogą się zmieniać razem z nami. Inspiruje, aby tworzyć przestrzenie, w których czujemy się dobrze, do których chętnie wracamy, chętnie zapraszamy gości i w których pokazujemy kim jesteśmy. Po prostu wnętrza, które żyją razem z nami.

Życie to zmiany. Zrób na nie miejsce

Na co chcesz mieć więcej miejsca w swoim życiu? Na relaks z książką, spotkania
z przyjaciółmi, rodzinne uroczystości, pracę czy słodkie lenistwo? Wiemy, że każdy
z tych elementów to ważna część życia naszych klientów. Katalog IKEA 2018 pokazuje,
że czasem nawet mała zmiana pomaga znaleźć miejsce na to, co ważne. Chcemy pomagać w codziennych zmianach – tych które nadchodzą niespodziewanie, i inspirować
do kolejnych – spontanicznych lub dokładnie zaplanowanych. 

Inspiracją do nawet tych najmniejszych zmian są liczne propozycje wystroju wnętrz, pomysłowe produkty, innowacyjne projekty, inspirujące opowieści, a także felietony dotyczące urządzania. To wszystko na blisko 330 stronach.

W tegorocznej odsłonie Katalogu IKEA 2018 w centrum uwagi znalazł się pokój dzienny, który jak soczewka skupia w sobie dynamikę życia w domu. W mgnieniu oka potrafi zmienić się w domowe SPA, jadalnię lub klubowy parkiet. W pokoju dziennym jest miejsce
na wszystko to, na co tylko masz ochotę: zabawę, drzemkę, pracę, rozmowę, jedzenie.

IKEA bliżej Szczecina i Zielonej Góry 

IKEA ceni czas swoich klientów, dlatego aby ułatwić dostęp do inspiracji i produktów,
w tym roku uruchomiła w Polsce sprzedaż internetową mebli, a także od 31 sierpnia większości akcesoriów. Teraz IKEA Poznań jest dla mieszkańców Szczecina i Zielonej Góry dosłownie na wyciągniecie ręki, ponieważ realizuje zamówienia internetowe do tych miast.

Szczecin i Zielona Góra, to wyjątkowe lokalizacje dla naszego sklepu. Poza Poznaniem, to właśnie stamtąd pochodzą nasi najwierniejsi klienci. Dlatego dla mieszkańców tych dwóch miast ustaliliśmy wyjątkowe warunki transportu z wniesieniem – ze sklepu wprost do mieszkania. Koszt transportu produktów do Szczecina i Zielonej Góry zaczyna się już od 49 złotych! Cena wyjściowa obejmuje zakupy do 50 kilogramów. Wydaje się niewiele? W tej cenie można przewieźć m.in.: kultowy fotel STRANDOMON, dywan KRÖNGE, stolik KVISTBRO – sporą część wyposażenie wnętrza z naszej katalogowej okładki!

podkreśla Karol Barcal, Dyrektor sklepu IKEA Poznań.

To jeszcze nie wszystko! W tym roku także po raz pierwszy katalog IKEA trafi nie tylko do kilkuset tysięcy skrzynek pocztowych na terenie Poznania i okolic, ale także do domów i mieszkań w Szczecinie i Zielonej Górze!

dodaje Katarzyna Dutkiewicz, Kierownik ds. Marketingu IKEA Poznań.

IKEA Poznań tworzy miejsce na życie                  

Wspólne spędzanie czasu jest ważne dla wszystkich. Szczególnie dla najmłodszych, których dzieciństwo z różnych przyczyn nie przebiega idealnie. IKEA Poznań zaprosiła do współpracy Fundację Motylarnia z Poznania, Stowarzyszenie POLITES ze Szczecina oraz Stowarzyszenie Damy Radę z Zielonej Góry. Placówki pokazały nam swoje siedziby i przestrzenie wymagające remontu i wyposażenia.

Podczas konferencji, zaproszeni goście zostali podzieleni na trzy zespoły. W każdym znalazł się przedstawiciel jednej z organizacji. Zespoły dostały bardzo odpowiedzialne zadanie – zaprojektowanie przestrzeni w siedzibie fundacji tak, aby jak najlepiej spełniała potrzeby jej podopiecznych. Na przygotowanej makiecie, oddającej rzeczywisty układ pomieszczenia, zespoły mogły wykorzystać wybrane elementy z asortymentu IKEA. Projekty oceniane były pod kątem kreatywności, wykorzystania produktów i dopasowania do potrzeb organizacji.

Do końca listopada IKEA Poznań wyremontuje i urządzi przestrzeń dla Stowarzyszenia Damy Radę z Zielonej Góry- zwycięskiego projektu. Pozostałe dwa stowarzyszenia otrzymały karty upominkowe do IKEA o wartości trzech tysięcy złotych. Wsparcie to ma pomóc organizacjom w zrobieniu miejsca na wspólne spędzanie czasu, naukę i odpoczynek. W IKEA wierzymy, że każdy powinien mieć swoje miejsce na życie.