Ostatnie prace na estakadzie katowickiej, dziś w nocy próba sygnalizacji świetlnej

Już jutro, otwarta zostanie południowa nitka estakady katowickiej. Obecnie trwają ostatnie przygotowania, które pozwolą na wpuszczenie na nią pojazdów i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

Dzisiejszej nocy, z czwartku na piątek, przeprowadzona zostanie próba sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Jantar i Krzywoustego. Zamknięty będzie lewoskręt do Posnanii, od strony Ronda Rataje, od czwartku od godziny 22:00 do piątku, do godziny 13:00.

Dodatkowo, w okolicach wiaduktu Chartowo/Żegrze, usunięte zostaną wszystkie znaki objazdu, przywrócony zostanie pierwotny ruch kołowy we wszystkich kierunkach, nastąpi przesterowanie świateł na czterech skrzyżowaniach oraz zamknięta zostaje tylko łącznica z Chartowa na wiadukt.

Z kolei jutro rano, usunięte będą zapory na nowej nitce estakady do wysokości Posnanii. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd ze stacji Orlen, a przywrócenie docelowego ruchu kołowego na obu nitkach estakady nastąpi w okolicach południa. Jednocześnie, przywrócony zostanie ruch na skrzyżowaniu ul. Jantar i Krzywoustego.

Drogowcy będą przeprowadzać prace związane z likwidacją oznakowania objazdów również z piątku na sobotę.