„Na chwilę obecną jest ona jedynie ubogim dodatkiem do dróg rowerowych” – co z zielenią w Parku Rataje?

We wtorek, odbyło się posiedzenie Doraźnej Komisji do spraw powstania Rataje-Parku. Zaprezentowano na nim etapy wykonania inwestycji, a Poznańskie Inwestycje Miejskie przedstawiły dokumentację fotograficzną z placu budowy. Niektóre ze zdjęć wywołały ogromną dyskusję. Zgodnie z założeniem, w parku miało powstać wiele zieleni. Tymczasem, fotografie pokazują, że przyroda zeszła na dalszy plan. „Na chwilę obecną jest […]

We wtorek, odbyło się posiedzenie Doraźnej Komisji do spraw powstania Rataje-Parku. Zaprezentowano na nim etapy wykonania inwestycji, a Poznańskie Inwestycje Miejskie przedstawiły dokumentację fotograficzną z placu budowy.

Niektóre ze zdjęć wywołały ogromną dyskusję. Zgodnie z założeniem, w parku miało powstać wiele zieleni. Tymczasem, fotografie pokazują, że przyroda zeszła na dalszy plan.

„Na chwilę obecną jest ona jedynie ubogim dodatkiem do dróg rowerowych, chodników i pozostałej infrastruktury.”

Adam Pawlik, przewodniczący Doraźnej Komisji Rady Miasta Poznania do spraw powstania Rataje – Parku

Komisja postanowiła zwrócić się do prezydenta miasta z wnioskiem o ponowne przyjrzenie się kwestii zieleni w Parku. Zdaniem Komisji, powinna być ona wyeksponowana i różnorodna tak, by park spełniał swoją podstawową funkcję.