“Jeżycki apel pieszych” z poparciem prezydenta Jaśkowiaka

Prezydent Poznania poparł apel Inicjatywy Społecznej „Chcemy pięknych Jeżyc”. Jego autorzy wnioskują o zmiany, które sprawią, że ulice w tej dzielnicy staną się bardziej przyjazne pieszym. Jacek Jaśkowiak zauważył, że Miasto dąży do uzyskania właśnie takiego efektu na wszystkich poznańskich terenach.

„Jeżycki apel pieszych” odwołuje się do idei stworzenia bezpiecznych i wygodnych chodników, przejść dla pieszych i przystanków, które mają zostać dostosowane szczególnie do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

Autorzy zwracają uwagę na potrzebę tworzenia szerokich, równych i estetycznych chodników, bezpiecznych przejść dla pieszych, a także wygodnych przystanków tramwajowych, które ułatwią poruszanie się komunikacją miejską osobom z problemami w poruszaniu się.

Prezydent Poznania, poparł ideę zmian i przypomniał, że właśnie trwa drugi etap konsultacji społecznych dotyczących planowanej organizacji ruchu na Jeżycach, w której mowa jest m.in. właśnie o infrastrukturze dla pieszych.

Jacek Jaśkowiak zauważył, że tego typu inicjatywy są bardzo ważne i pokazują coraz większe zaangażowanie poznaniaków w sprawy ich okolicy. Przypomniał jednak, że apel powinien być kierowany nie tylko do niego, ale i do radnych, którzy podejmują decyzje poprzez uchwały.