Ponad 100 interwencji w kilka godzin – strażnicy miejscy kontrolowali zaparkowane samochody w centrum miasta

To już kolejna tego typu akcja straży miejskiej w tym roku. Funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzą wzmożone kontrole zaparkowanych w niedozwolonych miejscach samochodów. Wczoraj, w zaledwie kilka godzin, ujawnili 113 tego typu przypadków. Najwięcej interwencji przeprowadzono w strefach zamieszkania, na ulicach przyległych do Starego Rynku, na drogach, na których obowiązuje zakaz zatrzymywania się – ul. […]

To już kolejna tego typu akcja straży miejskiej w tym roku. Funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzą wzmożone kontrole zaparkowanych w niedozwolonych miejscach samochodów.

Wczoraj, w zaledwie kilka godzin, ujawnili 113 tego typu przypadków. Najwięcej interwencji przeprowadzono w strefach zamieszkania, na ulicach przyległych do Starego Rynku, na drogach, na których obowiązuje zakaz zatrzymywania się – ul. Wielka i Piekary, na skrzyżowaniach oraz na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych, czyli na al. Marcinkowskiego i ul. Stawnej.

Najczęściej, kierowcy próbowali ominąć konieczność uiszczenia opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Teraz, zdecydowana większość z nich będzie musiała zapłacić więcej niż za bilet parkingowy. W 100 przypadkach, interwencja zakończyła się mandatami. Pozostałych 13 kierowców otrzymało upomnienie.

Straż miejska zapowiada kolejne tego typu akcje.