Targowisko Świt zmienia się na lepsze

Praca przy przebudowie i modernizacji targowiska Świt na Grunwaldzie wre. Zniknęły stare, nieestetyczne pawilony, a w ich miejscu pojawiły się już elementy nowego zadaszenia. Inwestycja ma być gotowa w wakacje.

Targowisko u zbiegu ul. Świt, Grochowska i Jutrzenki potrzebowało przebudowy. Czekali na nią zarówno kupcy, jak i klienci. Modernizacja ma polepszyć warunki handlowe oraz podnieść poziom estetyki tego miejsca.

W ramach inwestycji, na powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych, wymieniona zostanie nawierzchnia, co ma ułatwić m.in. poruszanie się tam osobom starszym, niepełnosprawnym, czy z wózkami dziecięcymi.

Na targowisku stanie dziewięć pawilonów handlowych o powierzchni 15 metrów kwadratowych oraz 7 dwa razy większych. Ustawionych zostanie również 20 czetrostanowiskowych straganów oraz 7 dwustanowiskowych.

Targowisko wyposażone zostanie w monitoring, co ma zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. W okolicy wyznaczone zostaną nowe miejsca postojowe, a na targowisku znajdzie się także część rekreacyjna. Wybudowana zostanie nowa toaleta publiczna i śmietniki.

Wykonawca przeprowadzi również prace przy sieci kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej.

Remont rozpoczął się w połowie marca i potrwa około trzech miesięcy, dzięki czemu, w wakacje, kupcy i klienci będą mogli już korzystać z odnowionego Targowiska.