Fragment ul. Gryfińskiej już gotowy w nowym wydaniu

Zakończono budowę fragmentu ul. Gryfińskiej, która zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową, której do tej pory brakowało.

 

Ulica Gryfińska jest drogą osiedlową, jednak to nie oznacza, że została pominięta w planach inwestycyjnych. W ramach rozpoczętych w czerwcu prac wykonano nową nawierzchnię jezdni, dzięki czemu poprawił się komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Prace objęły także budowę chodnika i przystanku autobusowego na ul. Złotowskiej przy ul. Gryfińskiej.

Wykonawca wybudował również kanalizację deszczową, która została włączona w instalację w ul. Złotowskiej. W listopadzie zostaną wykonane nasadzenia drzew.

W ramach obecnego pierwszego etapu inwestycji pracami objęto odcinek od ul. Złotowskiej do ul. Okoneckiej. Wprowadzono tam również strefę zamieszkania, co oznacza ograniczenie maksymalnej dopuszczalnej prędkości dla pojazdów do 20 km/h, a także możliwość poruszania się pieszych całą szerokością ulicy z pierwszeństwem przed pojazdami.

Zakończone prace budowlane czekają teraz na odbiory techniczne.

Docelowo przebudowa obejmie całą ul. Gryfińską oraz fragment ul. Wyszomierskiej na odcinku od ul. Templińskiej do ul. Miastkowskiej.