Pomysły na sobotę w Poznaniu

Charytatywny bieg, spacer z przewodnikiem, piknik rodzinny, festyn, koncert, kiermasz, a może… skok na bungee? W sobotę nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie w ofercie kulturalno-rekreacyjnej Poznania.

Od rana warto zacząć od pozytywnej energii, intergrując się ze społecznością i pomagając innym, czyli po prostu wziąć udział – jako zawodnik lub kibic – w VII Biegu na Tak. Charytatywna impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie na tak i potrwa niemal cały dzień. Zebrane fundusze zostaną przekazane na organizację letnich turnusów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych dla 200 osób z niepełnosprawnością.

O godzinie 10:00, grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza na spacer, podczas którego głównym tematem będą Niestachów i Golęcin. Organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom obie te lokalizacje, opowiadając m.in. o planach willowych, jakie tam powstawały w przeszłości i tym, w jaki sposób związane są z historią miasta i II wojny światowej. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spacerze o godzinie 10:00, mogą wybrać się na turę o godzinie 15:00. Zbiórka przed wejściem do Ogrodu Dendrologicznego UP od ulicy Niestachowskiej.

Miłośnicy zieleni i roślin powienni wybrać się na kiermasz inaugurujący konkurs “Zielony Poznań”. Impreza odbywać się będzie przed Palmiarnią Poznańską w godzinach 10:00-17:00. To okazja m.in. do wzięcia udziału w warsztatach, wymiany doświadczeń, zgłoszenia się do konkursu, a także kupienia m.in. roślin, nawozów i podkładów.

Ci, którzy wiedzą, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a także ci, którzy po prostu lubią czworonogi, powinni wybrać się dziś na Cytadelę, gdzie po raz kolejny odbywać się będzie Kejtrówka, czyli piknik skierowany do miłośników psów. W programie m.in. pokazy posłuszeństwa, konkurs psiego frisbee, czipowanie psów, pokazy kulinarne i porady od specjalistów.

Ciekawie zapowiada się również festyn z okazji 50-lecia powstania Winograd. Już od godziny 11:15 prezentować się będzie Teatr asz.teatr, jednak oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w południe. Nie zabraknie m.in. pokazów tańca, warsztatów, występów, konkursów, zabaw, gier, dmuchanego zamku, malowania twarzy i potańcówki.

O godzinie 11:15 w Parku Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich rozpocznie się festyn, który zainauguruje Poznańskie Dni Rodziny. W programie m.in. pokazy, występy i koncert Margaret.

Sobota to również drugi i ostatni dzień Polibuda Open Air 2018. Na uczestników czekają atrakcje takie jak skok na bungee, konkurencje sportowe, konkursy, zabawy i koncerty. Na scenie pojawią się dzisiaj Crank the Tunes, Snowblind i Nocny Kochanek.

Zwolennicy nieco innej muzyki mogą wybrać się do Sali Wielkiej CK Zamek na koncert Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy. Około 60 muzyków zaprezentuje własną interpretację muzyki ukraińskiej i światowej. Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Ukraińska Wiosna. Początek o godzinie 20:00.