Jak zostać królem? Odpowiedź już dziś wieczorem

Jak zostać królem? Na to pytanie odpowie nie kto inny jak… Colin Firth w roli króla Jerzego VI. Już dzisiaj w Parku Starego Browaru kolejny seans z cyklu kina letniego. Tym razem na widzów czekać będzie brytyjski dramat historyczny, który został nagrodzony czterema Oscarami.

Rok 1939 w Wielkiej Brytanii. Nad światem wisi widmo kolejnej wojny globalnej, a kwestia bezpieczeństwa spędza sen z powiek światowych przywódców. Tymczasem król Jerzy VI zmaga się także z innym problemem – własną słabością, jaką jest jąkanie się i brak możności przemawiania do ludu.

Nagła abdykacja Edwarda VIII wymusiła na księciu Albercie objęcie tronu jako Jerzy VI. Król, szczególnie w obliczu wojny, musi być oparciem dla ludu. Jak pokonać własną słabość? Pomóc w pokonaniu jąkania się ma australijski specjalista, którego metody pracy nad wymową są dość… niekonwencjonalne.

Dramat historyczny, który pokazuje inne rodziny królewskiej już dziś zagości na ekranie kina letniego w Parku Starego browaru. Jak zwykle, seans poprzedzi prelekcja filmoznawcy.

Obsypaną nagrodami, w tym czterema Oscarami produkcję będzie można oglądać już od godziny 21:00. Na uczestników czekają wygodne leżaki, jednak ich ilość jest ograniczona, dlatego organizatorzy apelują o zabranie ze sobą koców, na których można usiąść. Wstęp wolny.