Wielki Piknik na Szalągu. Organizatorzy szukają chętnych do pomocy

Na dobry początek roku szkolnego i pożegnaniu wakacji przyda się Wielki Piknik w doborowym towarzystwie. Naprzeciw wychodzi Ogród Szeląg, który jest miejscem organizacji takiego wydarzenia.

Dla wszystkich biorących udział czeka moc atrakcji, organizatorzy zaplanowali już warsztaty kulinarne, gdzie będzie można łączyć smaki jesiennych warzyw i owoców. Kolejną atrakcją jest degustacja kiszonek, gdzie zakiszone zostało 80 kg warzyw i owoców, a teraz czeka na skosztowanie przez biorących udział w wydarzeniu. Następne będzie wypiekanie chleba oraz tradycyjnych podpłomyków w klimatycznym glinianym piecu.

Dla mniej aktywnych i tych którzy będą chcieli zjeść świeżo upieczone chleby znajdą się miłe miejsca z kocami do leżenia oraz lampiony migające feerią kolorowych barw.

Piknik nie zorganizuje się sam! Organizatorzy szukają pomocy przy pracach na piknikiem i jego organizacji. Do najmniejszych czynności jak: rozstawianie stołów, koców, zabezpieczanie roślin, rozwieszanie lampionów, przyda się każda para rąk. Osoby przejawiające kulinarne zdolności, a niemające nic przeciwko żeby podzielić się z innymi swoim kunsztem, mogą przynieść swoje popisowe ciasta.

W imię ekologii i estetyki, apeluje się do osób którym znudziła się stara, domowa zastawa. Wszystkie stare kubki, talerze są mile widziane na pikniku po to, żeby nie kupować plastikowych kubeczków i talerzyków. Również każda pomoc w roli dziecięcego animatora jest mile widziana.

Wstęp na piknik jest całkowicie darmowy, a rozpoczyna się już od 16:00 1.09. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniach, proszone są o wiadomość pod adres agnieszka@jestemzielona.pl.