Sobotnie Dni Piątkowa i Rataj pod znakiem koncertów

Dwa duże osiedla szykują na jutro imprezy dla swoich mieszkańców. Będą koncerty, konkursy, zajęcia artystyczne, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Na XXIII Dni Rataj zapraszają Dom Kultury „Na Skarpie” oraz Rada Osiedla Rataje. Impreza odbędzie się w amfiteatrze nad Wartą, na os. Piastowskim. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym m.in. występy artystyczne, koncerty m.in. Katarzyny Skrzyneckiej z zespołem, Marty Grabowskiej, która zaśpiewa utwory z repertuaru Anny German, zespół Wrzosy czy Sunflower Orchestra, który przybliży twórczość Electric Light Orchestra.

Dla dzieci przygotowano m.in. zajęcia artystyczne i plastyczne, zabawy z chustą, dmuchane atrakcje, malowanie twarzy i konkursy plastyczne. Nie zabraknie również punktu małej gastronomii, gdzie będzie można uzupełnić spalone podczas zabawy kalorie.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00. Ostatni koncert zaplanowany jest na godzinę 20:00.

Z kolei Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Piątkowskie Centrum Kultury „Dąbrówka” zapraszają na Dni Piątkowa, które odbędą się na boisku na os. Sobieskiego. W programie m.in. pokazy taneczne, występy zespołów: Taraka, Outsider, Punto Latino oraz Shaun Baker & Jessica Jean & Live Band.

Dla dzieci przygotowano prowadzone przez animatorki zabawy, w tym m.in. „w szamańskiej wiosce” „Pani melodia, Pan Kontrabas i Pan Klawisz” oraz bajki i konkursy.

Na uczestników czeka także pokaz ratownictwa medycznego, porady dietetyczne, znakowanie rowerów, a także bezpłatne badania kontrolne.