Kino Muza przejdzie gruntowną modernizację. Na pamiątkę można kupić sobie… fotel

Już wkrótce Kino Muza zostanie zmodernizowane. Po remoncie, do dyspozycji poznaniaków będzie nie tylko nowy wystrój wnętrz, ale także dodatkowe sale. Wyjątkowy klimat i charakter tego miejsca zostanie jednak zachowany.

Kino Muza powstało w 1908 roku, choć wówczas nosiło nazwę Theater Appolo. Przez lata nazwy się zmieniały – było „Colosseum”, „Europa”, „Świt”, „Zentral Lichtspiele”, aż do „Wolność”. Jako „Muza” funkcjonuje od lat 50.

Kolejne pokolenia poznaniaków łączą wspomnienia z jedynym poznańskim kinem studyjnym, które zachowało swój wyjątkowy dawny klimat i wygląd, a także przekazuje repertuar kina z tradycjami.

Po modernizacji do dyspozycji widzów będą wyremontowane obecne sale, a także dwie zupełnie nowe sale projekcyjne, które powstaną na piętrze. W jednej z nich będzie można rozsiąść się na przytulnych i wygodnych kanapach, w drugiej, usiąść przy stolikach, ponieważ przypominać będzie kawiarnię. Organizowane będą tam wydarzenia kulturalne i warsztaty.

Nowe sale pomieszczą po około 50 osób.

Wyremontowane zostaną również pomieszczenia znajdujące się na parterze. Obecna sala kinowa zyska dodatkowych 20 miejsc. Zamontowana zostanie wentylacja, co poprawi komfort widzów.

Ci, którzy chcieliby mieć „kawałek historii” dla siebie mogą skorzystać ze specjalnej oferty Kina Muza – możliwości zakupu fotela, który stał w starej sali kinowej. Cena? Jedyne 10 złotych. W skład zestawu wchodzi: siedzisko, oparcie, dwie nogi oraz dwa podłokietniki. Oryginalnie kinowy fotel wkręcany jest w podłogę, dlatego by postawić go w domu, niezbędny będzie np. kawałek drewnianej płyty, do której można go przykręcić. SPrzedaż ruszyła dzisiaj.

Modernizacja, na której umowę podpisano dzisiaj kosztować będzie ponad 5,48 miliona złotych. Koszty zostaną w całości pokryte ze środków Miasta Poznania.