Nowy przetarg na budowę nowego Schroniska dla zwierząt

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę nowego Schroniska dla zwierząt w Poznaniu, które ma powstać przy ul. Kobylepole. Pierwszy został unieważniony z uwagi na zbyt wysokie warunki finansowe jakie zaproponowały chętne do wykonania inwestycji firmy.

Nowe schronisko ma powstać przy ul. Kobylepole na 5 hektarowej działce. Ma być to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce.

Poprawią się przede wszystkim warunki schroniskowych podopiecznych. Zyskają ogrzewane pomieszczenia z dużymi wybiegami, a także nowych kolegów – powstanie miejsce dla zwierząt, których obecnie z uwagi na brak odpowiednich warunków nie można przyjąć, czyli np. króliki i szczury.

Dla kotów wybudowany zostanie szereg kociarni, dzięki czemu „mruczki” nie będą musiały już mieszkać w klatkach.  Z kolei psy będą miały mniej powodów do szczekania i nerwów – nie będą się nawzajem widzieć. Dzięki temu placówka będzie również bardziej… cicha.

Większa powierzchnia placówki oznacza również możliwość wydzielenia specjalnych stref dla chorych i zdrowych zwierząt. Polepszy się opieka weterynaryjna z uwagi na większą przestrzeń i nowoczesne wyposażenie zaplecza weterynaryjnego.

Na terenie placówki mają być również organizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spotkania z behawiorystami oraz kursy dla przyszłych właścicieli zwierząt. Pojawi się także kawiarnia i sklep zoologiczny.

Dodatkowo, udostępnionych zostanie tam wiele usług, z których będą mogli korzystać właściciele zwierząt, w tym np. gabinety weterynaryjne, groomer czy trenerzy dla zwierząt. W miarę realizacji inwestycji, schronisko i Miasto będą starały się zachęcić jak najwięcej przedstawicieli usług dla zwierząt do skorzystania z oferty.

Miasto chce przeznaczyć na inwestycję 30 milionów złotych. Pierwszy przetarg został ogłoszony w marcu tego roku. Niestety, z uwagi na wpłynięcie jedynie ofert przekraczających ten limit, został on unieważniony.

Właśnie został ogłoszony kolejny przetarg. Chętni mogą składać oferty do 11 października. Jeśli uda się go rozstrzygnąć to istnieje szansa, że nowa placówka powstanie za dwa lata.