Cenne zwycięstwo Warty Poznań. Zieloni oddalili się od strefy spadkowej

Warta Poznań zdobyła cenne punkty w spotkaniu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi, wygrywając na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice i oddalając się od strefy spadkowej. Co więcej, dla poznańskiej drużyny jest to pierwszy wygrany mecz na wyjeździe od prawie pół roku.

Dzisiejszy mecz był bardzo ważny dla poznańskiej drużyny. Przed spotkaniem Zielonych od strefy spadkowej dzieliły zaledwie dwa punkty, a faworytem dzisiejszej potyczki byli gospodarze.

Co ciekawe, w składzie Warty znalazło się aż pięciu wychowanków Lecha Poznań, a na ławce rezerwowych zasiadł Hubert Sobol, który jest na wypożyczeniu z Kolejorza.

Poznaniacy szybko pokazali jednak po co przyjechali. Już w 7. minucie, po faulu w polu karnym na Łukaszu Spławskim, “jedenastkę” wykorzystał Robert Janicki. Zaledwie pięć minut później wynik podwyższył Adrian Cierpka, który po bardzo dobrej akcji strzelił z 20 metrów do bramki gospodarzy.

Warta przez 90 minut kontrolowała spotkanie i pewnie prowadziła zarówno akcje w ataku, jak i w obronie. W trakcie meczu jeszcze dwukrotnie Zieloni mogli podwyższyć wynik, jednak zabrakło dokładności i szczęścia, a strzały dobrze bronił Radosław Janukiewicz.

Od 71. minuty Chojniczanka grała w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Przemysław Pietruszka.

Dzięki zwycięstwu drużyna Petra Nemeca ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową zajmując 13. miejsce w tabeli.