Przyciemnione światła, wyłączona muzyka i telewizory – Auchan wprowadza Godziny Ciszy.

Sklepy sieci Auchan w całej Polsce wprowadzają „godziny ciszy”, podczas których światło w sklepach będzie przyciemnione, a muzyka i telewizory wyłączone. Wprowadzone zostaną także inne zmiany, które dziś jako pierwszy sklep w Poznaniu wprowadził Auchan przy ul. Bukowskiej. Co to za akcja i co ma na celu?

„Godziny ciszy”  w sklepie to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan w Częstochowie, wprowadzona tam pod koniec kwietnia 2019 roku. Rozwiązanie spodobało się właścicielom sieci, którzy postanowili wprowadzić ją w pozostałych sklepach.

Akcja odbywa się jeden dzień w tygodniu w wyznaczonych godzinach. W tym czasie przyciemniane jest światło, a muzyka i komunikaty głosowe są wyłączone. Uruchamiana jest za to dodatkowa kasa. O co chodzi? To akcja skierowana dla klientów ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi. Zmiany mają zapewnić im bardziej komfortowe warunki robienia zakupów.

Jako pierwszy sklep sieci w Poznaniu zmiany wprowadził dziś Auchan przy ul. Bukowskiej. „Godziny ciszy” odbywać się tam będą w każdą środę od 15:00 do 17:00. Na inaugurację akcji klientów przywitano łukiem z kolorowych baloników.

W przyszłym tygodniu do akcji dołączy również Auchan przy ul. Szwajcarskiej, a w dalszej kolejności także te w Komornikach i Swadzimiu.

Podobne akcje wprowadzono jakiś czas temu m.in. w Irlandii, gdzie “godziny ciszy” ogłosiła sieć Lidl.