Erik Clapton, John Mayall, Tom Jones i inni na dużym ekranie w Kinie Letnim w Parku Starego Browaru

Lata 60. i początki brytyjskiego bluesa nie tylko na Wyspach Brytyjskich to w dużym skrócie to, co czeka widzów dzisiejszego Kina Letniego w Parku Starego Browaru, którzy wybiorą się na seans „The Blues – Czerwony, biały i bluesowy”. Odcinek miniserialu zawiera m.in. archiwalne nagrania koncertów i wywiady z takimi gwiazdami jak m.in. Eric Clapton, John Mayalla, Tom Jones, Peter Green czy Erik Burdon.

„The Blues” to siedmioodcinkowy serial, w którym opowiadana jest historia bluesa i jego twórców w oparciu m.in. o wywiady z artystami i archiwalne nagrania koncertowe.

Odcinek „Czerwony, biały i bluesowy”, który zostanie wyświetlony podczas dzisiejszego seansu został wyreżyserowany przez Mike’a Figgisa. Opowiada o początkach brytyjskiego bluesa w latach 60., nie tylko na Wyspach Brytyjskich. To okres tzw. „brytyjskiej inwazji”, która nadała temu gatunkowi muzycznemu nowe brzmienie i znaczenie.

Na dużym ekranie zostaną przedstawione nie tylko archiwalne nagrania koncertów, ale także wywiady z takimi gwiazdami jak m.in. Erik Clapton, John Mayall, Tom Jones, Jeff Beck, Peter Green czy Van Morrison.

Kino letnie w Parku Starego Browaru rozpocznie się o godzinie 21:00 i podobnie jak w ubiegłych tygodniach, seans zostanie poprzedzony prelekcją filmoznawcy.