Odkryją tajemnice podziemi Fary Poznańskiej

Jakie tajemnice kryje w sobie Fara Poznańska? Co znajduje się w jej podziemiach? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź już jutro, podczas zwiedzania podziemi tego miejsca wraz z przewodnikiem.

Poznaniacy pokochali zwiedzanie i odkrywanie tego, co znajduje się pod ziemią. Coraz więcej osób uświadamia sobie jak wiele może dowiedzieć się o mieście, jego historii i dawnych mieszkańcach dosłownie schodząc do podziemi.

Grupa Pasjonaci Podziemi jest jedną z tych, które takie wycieczki organizują, ułatwiają i sprawiają, że są one bogatsze o ciekawostki, anegdoty, a przede wszystkim szereg faktów, o których wielu zwiedzających nigdy nie słyszało.

Już w sobotę okazja, by przekonać się, jakie tajemnice skrywa w sobie Fara Poznańska. Obiekt w centrum miasta, widoczny z wielu punktów miasta, tak naprawdę dla wielu pozostaje nieodkryty – ponieważ nie zeszli tam, gdzie prowadzą schody w dół.

Rozległe podziemia niegdyś służyły jako miejsce pochówku jezuitów oraz dobroczyńców kościoła. W ostatnich latach wykorzystano je również do pochówku osób, które odnaleziono podczas prac archeologicznych na Placu Kolegiackim.

Wycieczka po podziemiach to niesamowita okazja także do zobaczenia obiektu, jego specyfiki i architektury z zupełnie innej strony.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę, jednak organizatorzy proszą chętnych o przyjście na zbiórkę przed tą godziną – już od 16:30 przy wejściu. Uczestnicy muszą dokonać zakupu biletu w cenie 10 złotych normalny oraz 5 złotych ulgowy. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.