Warta Poznań wygrywa w kolejnym meczu ligowym

Druga z poznańskich drużyn piłkarskich, która rozegrała dziś swój mecz ligowy, Warta Poznań, pokonała RKS Radomiak Radom w meczu wyjazdowym 4. kolejki Fortuna I Ligi.

Do spotkania “Zieloni” przystąpili po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu i chcieli pokazać kibicom, że dopiero się rozkręcają. Wygrana dawała im miejsce w czołówce tabeli, która pozwala myśleć o barażach do Ekstraklasy.

Jak założyli, tak zrobili – podczas spotkania drużyna z Poznania przeważała na boisku. Widać było determinację zawodników, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gole kibice mogli zobaczyć dopiero w drugiej części spotkania i to już w 49. minucie, gdy do bramki gospodarzy trafił Gracjan Jaroch.

Jednobramkowa przewaga nie satysfakcjonowała zawodników Warty, dlatego w 78. minucie Robert Janicki podwyższył wynik na 2:0 dla gości. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania, a “Zieloni” są aktualnie wiceliderem w tabeli.

Podczas meczu swój ligowy debiut w barwach Warty zaliczył Łukasz Trałka, który wszedł na boisko w 46. minucie spotkania. Zawodnik podpisał kontrakt z klubem z Wildy kilka dni temu.