Łukasz Trałka zawodnikiem Warty Poznań

Łukasz Trałka został zawodnikiem Warty Poznań. Pomocnik związał się z “Zielonymi” rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Trałka ma pomóc Warcie przede wszystkim swoim doświadczeniem zarówno na boisku jak i w szatni. Mając na swoim sportowym koncie m.in. ponad 370 rozegranych spotkań w Ekstraklasie, ma być wzorem szczególnie dla młodych piłkarzy Warty.

35-letni pomocnik jest dobrze znany w Poznaniu – przez 7 lat, od 2012 roku, występował w barwach Lecha Poznań. W Kolejorzu m.in. pełnił funkcję kapitana drużyny, zdobył mistrzostwo Polski i dwukrotnie sięgał po Superpuchar Polski. Rozegrał również 40 spotkań w europejskich pucharach. Po zakończeniu ostatniego sezonu odszedł z Lecha.

Z Wartą Poznań trenuje już od 3 tygodni, a kibice mogli go zobaczyć podczas sparingu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.

Piłkarz przyznaje, że po rozstaniu z Kolejorzem myślał o przeprowadzce za granicę, jednak żadna z ofert nie spełniła jego oczekiwań. Odrzucił również propozycje klubów polskiej ekstraklasy, a także I i II ligi. Ostatecznie uznał jednak, że oferta Warty Poznań jest najkorzystniejsza zarówno dla niego jak i jego rodziny.

Podpisanie kontraktu z Łukaszem Trałką to 12. transfer Warty Poznań w letnim okienku transferowym.