Napastnik Arki Gdynia nowym wzmocnieniem Warty Poznań

22-letni Michał Żebrakowski zasili szeregi „Zielonych” na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2018/2019. Do tej pory występował w drużynie Arki Gdynia, która na co dzień gra w Lotto Ekstraklasie.

Żebrakowski przebywał w Warcie Poznań już od połowy stycznia. Trenował z pierwszą drużyną i wystąpił także w meczu kontrolnym z Rakowem Częstochowa. Teraz podpisał kontrakt z Warciarzami do końca obecnego sezonu.

“Michałowi bardzo zależało na tym, żeby móc się odbudować w I lidze, a nam równie mocno zależało na tym, żeby wzmocnić kadrę napastnikiem, który pomoże nam w zdobywaniu bramek, a co za tym idzie punktów. Wierzymy w potencjał Michała i cieszymy się, że dołączył do zielonej rodziny. Witamy go na pokładzie. Trenerzy bardzo szybko zdecydowali o przydatności Michała do zespołu, ale przed podpisaniem kontraktu zawodnik musiał jeszcze przejść badania lekarskie”

Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy Warty Poznań

Michał Żebrakowski dołączy do pierwszego zespołu i pojedzie na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego. Wychowanek Stali Rzeszów to trzeci gracz, który tej zimy podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Wcześniej z klubem związali się: skrzydłowy Michał Jakóbowski (transfer definitywny z Bytovii Bytów) oraz napastnik Hubert Sobol (wypożyczenie z Lecha Poznań).