Huki i strzały w rejonie poligonu Biedrusko. Ćwiczenia i strzelania będą trwały cały miesiąc

Strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki będą prowadzone przez cały luty. Realizowane będą od poniedziałku do soboty w godzinach 8:30-15:00 i 18:00- 00:00. Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 […]

Strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki będą prowadzone przez cały luty. Realizowane będą od poniedziałku do soboty w godzinach 8:30-15:00 i 18:00- 00:00.

Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 “Orzeł”, nr 81 “Drop” i nr 86 “Sokół”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, na terenie poligonu Biedrusko obowiązuje zakaz wstępu nieupoważnionym przez Komendanta CSWLądowych, a tym samym między innymi zakaz zbierania runa leśnego, łowienia ryb, uprawiania sportu i poruszania się pojazdami silnikowymi.

Przebywanie w rejonie Rezerwatu Przyrody “Śnieżycowy Jar” możliwe jest tylko w dni wolne od strzelań tj. soboty (za wyjątkiem sobót kiedy realizowane będą strzelania), niedziel oraz inne dni ustawowo wolne od pracy w tym okresie.

Przebywanie na szlakach turystycznych wyznaczonych na terenie poligonu możliwe jest tylko w dni wolne od strzelania (za wyjątkiem sobót kiedy realizowane będą strzelania), niedziel oraz inne dni ustawowo wolne od pracy w tym okresie.

Korzystanie z dróg dla pojazdów gąsienicowych (tzw. dróg czołgowych) oraz pozostałego terenu poligonu w celu np. doskonalenia umiejętności jazdy pojazdami off-road’owymi może odbywać się tylko na podstawie Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2020 r.