Trwa modernizacja kompleksu regatowego na poznańskiej Malcie. Na jakim etapie są prace?

Na terenie kompleksu tworzącego Tor Regatowy Malta trwa gruntowna modernizacja obiektów – wieży sędziowskiej i budynku multimedialnego. Inwestycja ma nie tylko podnieść jakość oferowanych usług, ale także pozwolić na organizację najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych w Poznaniu.

Modernizacja zakłada dostosowanie obiektów do wymagań, jakie trzeba spełnić, by móc organizować największe, międzynarodowe imprezy wioślarskie i kajakarskie. Wykonawca nie ma czasu na “poślizg” – pierwsza impreza, której Poznań będzie gospodarzem, czyli Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie,  zaplanowana jest już na czerwiec tego roku. Prace muszą więc zakończyć się najpóźźniej w połowie maja, by całość była gotowa na czas.

Remont rozpoczął się w listopadzie 2019 roku. Zakończono już roboty rozbiórkowe przy wieży sędziowskiej i rozpoczęto prace dekarskie oraz wymianę okien. Wnętrza wieży będą odświeżone, a stalowa konstrukcja zostanie poddana piaskowaniu. Docelowo, wyremontowane mają zostać wszystkie kondygnacje obiektu.

Dach zostanie ocieplony, a elewacja budynku odnowiona. Modernizacji poddany zostanie także łącznik z budynkiem POSiR, a także podesty wraz ze schodami i balustradami, które przylegają do wieży. W ramach prac wymieniona zostanie instalacja teletechniczna, która jest potrzebna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Z kolei w budynku multimedialnym prace remontowe skupią się przede wszystkim na odświeżeniu wnętrz. Tu także zakończono już prace rozbiórkowe i rozpoczęto prace instalacyjne. Ściany i podłogi przygotowywane są do ułożenia nowej okładziny. Wymieniona zostanie wentylacja i klimatyzacja, a dach ocieplony.