Obiekty kompleksu sportowego na poznańskiej Malcie już zmodernizowane

Zakończyły się prace budowlane związane z remontem i modernizacją obiektów sportowych kompleksu nad Jeziorem Maltańskim. Kapitalny remont przeprowadzono w wieży sędziowskiej i budynku multimedialnym. Obecnie trwają prace odbiorowe, które umożliwią przekazanie obiektów do użytkowania.

Prace remontowe rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Ich celem była modernizacja obiektów, która umożliwi spełnienie wymagań w zakresie organizacji międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskim. Pierwsze po modernizacji miały odbyć się już w czerwcu tego roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną na świecie, termin mistrzostw został przesunięty.

Pomimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, prace budowlane udało się ukończyć zgodnie z harmonogramem. W ramach inwestycji wymieniono szklaną fasadę i stolarkę okienną wieży sędziowskiej, w której naprawiono również dach. Wewnątrz przeprowadzono remont m.in. miejsc sędziowskich i komentatorskich oraz stanowisk z urządzeniami pozwalającymi na kontrolę zawodów.

Inwestycja objęła również łącznik z budynkiem POSiR oraz podest, który przylega do wieży wraz ze schodami i balustradami. Prace dotyczyły także instalacji teletechnicznej, która jest konieczna do obsługi zawodów.

Z kolei w budynku multimedialnym koło tablicy wyników modernizacja została skupiona przede wszystkim wewnątrz obiektu. Podczas robót m.in. wymieniono podłogę i system klimatyzacji i wentylacji, natomiast dach budynku został ocieplony.

Prace budowlane dobiegły końca, a obecnie trwają już prace odbiorowe, dzięki którym będzie możnaprzekazać obiekty do użytkowania.