Budowa sali gimnastycznej na Głuszynie dobiega końca. Uczniowie skorzystają z niej jeszcze w tym roku szkolnym

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowej sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na poznańskiej Głuszynie. Co ważne, obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale także pozostałym mieszkańcom okolicy. Oficjalne otwarcie planowane jest jeszcze przed zakończeniem obecnego roku szkolnego.

Na inwestycję w tym rejonie czeka wielu mieszkańców, jednak uczniowie Zespołu Szkół, zwłaszcza oddziałów sportowych, są tymi, którzy odliczają tygodnie do zakończenia prac budowlanych. BUdowa rozpoczęła się wiosną 2019 roku.

Nowy obiekt będzie miał boisko o wymiarach 24x18m z możliwością podziału sali na dwie mniejsze co pozwoli na jednoczesne prowadzenie zajęć dla kilku grup. Powstają szatnie z zapleczem sanitarnym, a także pomieszczenie dla trenera i magazyn na sprzęt.

Co ważne, sala będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a całość zostanie połączona z budynkiem szkoły nowym łącznikiem między budynkami.

Jak podkreślają urzędnicy, budowa sali to jeden z elementów polityki miasta, która zakłada budowę obiektów sportowych i rekreacji w tyle i takich miejscach, by mieszkańcy mieli do niej dobry dostęp także w najbliższej okolicy, bez konieczności korzystania z obiektów w innych dzielnicach miasta.

Obecnie prace dobiegają końca. Trwa wykańczanie obiekty, a także porządkowanie terenu wokół. Zakończenie prac zaplanowane jest an pierwszą połowę marca. Po uzyskaniu odpowiednich odbiorów technicznych, możliwe będzie oddanie obiektu do użytku. Zgodnie z harmonogramem uczniowie będą mogli korzystać z nowej sali jeszcze w tym roku szkolnym – na początku maja.