Remont obiektów Toru Regatowego nad Maltą. Na jakim etapie są prace?

Trwa remont obiektów Toru Regatowego nad poznańską Maltą. Przebudowywane są wieża sędziowska i budynek multimedialny. Prace są już na zaawansowanym etapie i mają zakończyć się za kilka miesięcy.

Inwestycja ma na celu podniesienie jakości organizowanych międzynarodowych imprez kajakarskich i wioślarskich, poprzez dostosowanie kompleksu do najwyższych wymagań stawianych organizatorom tego typu wydarzeń.

Prace rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Do tej pory w wieży sędziowskiej wymieniono już szklaną fasadę, a także okna. Zakończyły się również prace dekarskie, natomiast stalowa konstrukcja budynku została poddana piaskowaniu. Zakończono także prace malarskie.

Trwają również prace wewnątrz budynku. Wymieniono posadzki, które pokryto specjalną wykładziną. Montowana jest nowa zabudowa pod miejsca sędziowskie i komentatorskie, a także stanowiska, gdzie montowane będą urządzenia pozwalające na kontrolę zawodów. 

Modernizacji poddano także przylegający do wieży podest wraz ze schodami i balustradami oraz łącznik z budynkiem POSiR.

Inwestycja obejmuej również prace związane z instalacją teletechniczną.

Z kolei w budynku multimedialnym przy tablicy wyników przede wszystkim skupiono się na odświeżeniu wnętrz. Wymieniono system klimatyzacji i wentylacji, ocieplono dach i położono nowe płytki w sali głównej. Obecnie trwają roboty wykończeniowe.