Paczki z prezentami dla dzieci z poznańskiego szpitala

Kilkadziesiąt paczek wypełnionych prezentami trafi do pacjentów w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Upominki mają pomóc najmłodszym w walce z chorobami i schorzeniami w trudnym okresie jakim jest obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wprowadzone dodatkowe restrykcje.

Celem inicjatywy jest pomoc najmłodszym w oderwaniu się od ponurych myśli, a także w walce z nudą w czasie hospitalizacji.

Akcja ma pomóc w walce z nudą, a także wywołać uśmiech na twarzach dzieci, dla których pobyt w szpitalu w czasie epidemii jest szczególnie ciężki. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym m.in. ograniczenia wizyt u pacjentów czy np. noszenie maseczek ochronnych przez personel niemal przez cały czas, może być dodatkowym stresem dla najmłodszych pacjentów, dla których obecna sytuacja bywa czasem trudniejsza do zrozumienia. Choć lekarze i pielęgniarki robią wszystko, by ich pacjentom było w placówce jak najlepiej, to czasem potrzebny jest element “rozproszenia uwagi”. Właśnie dlatego do szpitala trafią prezenty dla dzeci. Nie od dziś wiadomo bowiem, że uśmiech i pozytywne nastawienie pomagają w powrocie do zdrowia.

W paczkach znajdą się gadżety, słodycze i zabawki przekazane przez firmy, głównie związane z Poznaniem, które wzięły udział w akcji portalu codziennypoznan.pl “Codzienny Poznań i Przyjaciele”. Obecnie do naszej redakcji spływają kolejne upominki, które są pakowane przy zachowaniu środków bezpieczeństwa do poszczególnych paczek. Prezenty trafią do dzieci w szpitalu im. Jonschera w najbliższy piątek.

Swój udział w akcji potwierdzili: Aeropact, Escape Arena, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Goplana, Hurtownia papiernicza Rodan, Meblobuk, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Obio Drukarnia, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska, Stary Browar, Stowarzyszenie Szlachta Wielkopolska, Sukces Po Poznańsku oraz TVN i TTV.