Uspokojenie ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa na ul. Jarochowskiego. Pięciu chętnych na wykonanie przebudowy

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, inwestycja ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa przejazdu, a także podniesienie poziomu estetyki okolicy. W ramach przebudowy znikną z trasy przejazdy tranzytowe i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Powstaną dwa wyniesione skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. Zmiany te mają uspokoić ruch w okolicy, a tym […]

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, inwestycja ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa przejazdu, a także podniesienie poziomu estetyki okolicy.

W ramach przebudowy znikną z trasy przejazdy tranzytowe i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Powstaną dwa wyniesione skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. Zmiany te mają uspokoić ruch w okolicy, a tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. Z uwagi na wprowadzane zmiany, zlikwidowana będzie również sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego.

To nie koniec zmian. Dzięki przebudowie zmieni się również sposób parkowania. Nie będzie już możliwości wjeżdżania samochodów na zieleń przyuliczną, która również będzie zagospodarowana na nowo. Powstaną specjalne zatoki parkingowe, które mają uporządkować sytuację. Zyskają również piesi, którzy będą poruszać się po nowej nawierzchni chodników. Inwestycja obejmuje także wymianę krawężników i oświetlenia.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, do przetargu na wybór wykonawcy zgłosiło się pięciu chętnych. Trzy z ofert mieszczą się w kwocie, jaką na inwestycję zamierza wydać spółka, natomiast dwie są droższe. Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów.