Kolejny etap ”odmrażania” sportu. Od 6 czerwca działalność będą mogły wznowić: baseny, siłownie i kluby fitness

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę (27 maja) kolejny etap odmrażania sportu. Działalność już od 6 czerwca będą mogły wznowić między innymi: baseny, salony fitness i siłownie. Wszystkie te miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym rygorze sanitarnym.

“Przed nami nowa rzeczywistość, ale mam nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa”

Mateusz Morawiecki, premier RP

Szczegóły dotyczące organizacji pracy basenów, klubów fitness i siłowni mają być dostępne już wkrótce. Jednocześnie rząd wyraził również zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej właśnie od decyzji rządu uzależniał choćby rozgrywanie spotkań barażowych o awans do III ligi.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, już od 30 maja maseczki ochronne nie będą obowiązkowe w przestrzeni otwartej i przy zachowaniu dystansu między osobami. Oznacza to, że nie będą one konieczne choćby w czasie biegania czy jazdy na rowerze.