Ranking kredytów gotówkowych – niska rata kredytu

Ranking kredytów gotówkowych to bardzo pomocne narzędzie, które pomoże Ci wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy. Jest dużym wsparciem, szczególnie kiedy szukasz zobowiązania z niską ratą. Dzięki niemu możesz oszczędzić wiele czasu na przeglądanie ofert kredytowych na stronach banków oraz ręczne obliczanie kosztów kredytu. Dobry ranking szybko da Ci dostęp do najbardziej atrakcyjnych ofert. Jak poprawnie wykorzystać ranking kredytu gotówkowego?

 

Kredyt gotówkowy online to szybki i bardzo prosty sposób na pożyczenie pieniędzy. Coraz częściej jest atrakcyjną alternatywą dla szybkich chwilówek, które wyznaczają trendy na rynku łatwych pieniędzy bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz pożyczyć stosunkowo niewielką kwotę, masz szansę na otrzymanie decyzji kredytowej nawet tego samego dnia roboczego. Jeśli zależy Ci na szybkim kredycie, możesz jednak nie mieć czasu na skonsultowanie się z doradcą kredytowym. W takim wypadku powinieneś sam dokładnie przeanalizować oferty.

 

Kredyt gotówkowy z niską ratą – czy to się opłaca?

Niska rata brzmi zachęcająco, ale kredyt gotówkowy z niską ratą nie zawsze się opłaca. Niska rata wydłuża czas spłaty zobowiązania. Tym samym powoduje zwiększenie odsetek, które koniec końców musisz zapłacić do banku. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową, dobrym wyjściem może być szybsze spłacenie kredytu. W ten sposób uda Ci się zmniejszyć całkowity koszt kredytowania.

 

Nie musisz jednak od razu obciążać się zbyt wysoką ratą. Tym bardziej, jeśli Twoja zdolność kredytowa nie bardzo pozwala na to, żeby pierwsze raty były najwyższe. Jeśli zdecydujesz się rozłożyć kredyt na więcej rat, zwykle i tak będziesz mógł go spłacić wcześniej. Jeżeli zatem nie jesteś w stanie w pełni oszacować swoich możliwości finansowych, opcja z większą liczbą rat może być dla Ciebie korzystniejsza.

 

Ranking kredytów gotówkowych – jak znaleźć najlepszy kredyt?

Ranking kredytów gotówkowych jest najlepszą pomocą w poszukiwaniu kredytu z niską ratą spłaty. Bez niego łatwo się pogubić pośród wielu konkurencyjnych ofert kredytowych. Każdy bank bowiem sprzedaje swoje usługi jako najlepsze, a doradcy kredytowi nie zawsze są tak obiektywni w doradzaniu klientom, jak byśmy sobie tego życzyli. Ranking operuje natomiast na konkretnych liczbach, dzięki czemu jest całkowicie obiektywy. W przejrzysty sposób przedstawia koszty związane z kredytem.

 

Ranking kredytów gotówkowych jest narzędziem całkowicie darmowym. Nie wymaga również logowania się na stronie czy zakładania dodatkowych kont. Nie musisz dzielić się swoimi danymi, aby uzyskać informację na temat aktualnej oferty na rynku finansowym. Wystarczy, że podasz w nim, jak dużo chcesz pożyczyć oraz na jak długo, a otrzymasz gotowe zestawienie aktualnie dostępnych na rynku ofert. Interaktywny ranking ma tę przewagę nad gotowymi zestawieniami w sieci, że dopasowuje informacje dokładnie pod Twoje parametry.

 

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking kredytów gotówkowych zawiera wszystkie aktualnie dostępne na rynku oferty. Nie musisz więc obawiać się, że najciekawsza propozycja banków przejdzie Ci koło nosa. Jest też bardzo prosty w obsłudze. Nie musisz znać się na rynku finansowym, żeby zorientować się, który kredyt ma najlepsze parametry. Zwykle grupowane są one od najtańszych do najdroższych. Kredyt gotówkowy ranking dokładnie wyszczególnia wszelkie koszty, dlatego od razu wyświetli Ci się wysokość raty, jaką będziesz co miesiąc płacić do banku.

 

Dzięki rankingowi możesz w naprawdę prosty sposób porównać ze sobą kilka ofert. Wszystko jest wizualnie przejrzyste oraz zebrane w jednym miejscu. Co więcej, ranking zawiera szereg odnośników, które przekierują Cię bezpośrednio do interesującej Cię oferty na stronie banku. Możesz więc prosto z rankingu przejść do wniosku o kredyt gotówkowy.

 

Ranking kredytów gotówkowych – na co zwrócić uwagę?

Chociaż niska rata jest bardzo kuszącą propozycją, pamiętaj, że nie jest to najważniejszy parametr przy wyborze kredytu gotówkowego. Niskie oprocentowanie, które pozwala obliczyć wysokość raty kapitałowej oraz odsetek, nie mówi o całym koszcie kredytu. Kluczowym elementem, który pozwoli Ci ocenić, jak dużo zapłacisz za pożyczkę, jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To wskaźnik, który uwzględnia nie tylko odsetki, ale również prowizje i dodatkowe opłaty. To według niego zestawiane są konkretne oferty: od najtańszej do najdroższej.

 

Zasadniczo, im niższe RRSO, tym niższy jest koszt kredytowania. Nie daj się więc nabrać na oferty, które kuszą Cię najniższą ratą kredytową. Może się okazać, że oferta konkurencji, chociaż nie ma najniższych rat, koniec końców jest tańsza. Pamiętaj także, aby zwrócić uwagę na sposób oprocentowania kredytu. Tylko stałe oprocentowanie gwarantuje Ci, że będziesz co miesiąc płacić tę samą ratę kredytową do końca trwania zobowiązania.