Umówienie na wizytę w urzędzie online i przez aplikację

Z uwagi na pandemię koronawirusa i sytuację epidemiologiczną w Polsce, by załatwić sprawę w urzędzie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić online, poprzez stronę internetową. W ostatnich dniach strona została ulepszona, dzięki czemu ma być bardziej czytelna i funkcjonalna, a także przyjazna osobom niedowidzącym. Witryna jest responsywna co ułatwia korzystanie […]

Z uwagi na pandemię koronawirusa i sytuację epidemiologiczną w Polsce, by załatwić sprawę w urzędzie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić online, poprzez stronę internetową.

W ostatnich dniach strona została ulepszona, dzięki czemu ma być bardziej czytelna i funkcjonalna, a także przyjazna osobom niedowidzącym. Witryna jest responsywna co ułatwia korzystanie z niej na różnych urządzeniach.

Sprawy są uszeregowane wydziałami i podzielone na grupy. Przy każdej sprawie, po prawej stronie ekranu, znajdują się ikony przekierowujące na odpowiednią podstronę, umożliwiające: dokonanie rezerwacji wizyty, zapoznanie się z opisem procedury i wymaganymi dokumentami oraz uzyskanie dodatkowych informacji na temat danej sprawy (np. jakich danych potrzeba, aby wypełnić formularz rezerwacji). 

Umówienie wizyty możliwe jest również przez bezpłatną aplikację Smart City Poznań, obsługiwaną przez systemy Android i iOS.

Oprócz tego aplikacja zapewnia także ostęp do aktualnych powiadomień w zakresie prac drogowych, awarii, zmian w komunikacji miejskiej i innych, umożliwia zgłoszenie inicjatywy, takie jak wydarzenia kulturalno-społeczne czy sprawy, którymi powinny zająć się służby miejskie. Dostępne są tam również ankiety i sondaże dotyczące lokalnej społeczności.