Poszukiwane są pamiątki ze Starej Rzeźni. Za najciekawsze będą nagrody

Trwa zbiórka pamiątek związanych ze Starą Rzeźnią i jej terenem. Akcja prowadzona jest przez Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań, czyli wirtualne muzeum Poznania CYRYL. Poszukiwane są zdjęcia, pocztówki, dokumenty, a także wszelkie przedmioty związane ze Starą Rzeźnią. Właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni. 

Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań od lat prezentuje zbiory fotografii, dokumentów i pamiątek związanych z Poznaniem. Teraz szuka tych związanych z poznańską Starą Rzeźnią. Kompleks jest obecnie przebudowywany przez inwestora, który zachowa jedynie część dawnych budynków. Teren zmieni się nie do poznania.

W związku z inwestycją, rozpoczęła się akcja zbierania pamiątek po dawnym kompleksie. Poszukiwane są zdjęcia, pocztówki, dokumenty, a także wszelkie przedmioty związane z tym terenem. Z pozyskanych materiałów, które zostaną zdigitalizowane, będzie utworzona nowa kolekcja dostępna online, a także plenerowa wystawa, która stanie w przestrzeni miejskiej.

Organizatorzy akcji chcą uchwycić wspomnienia związane z historią i działalnością rzeźni. Szczególnie zachęcają do dzielenia się pamiątkami dawnych pracowników Starej Rzeźni, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych.

Właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni przez inwestora Starej Rzeźni, czyli firmę Vastint Polska. Zbiórka pamiątek już się rozpoczęła i potrwa do 31 marca 2021 roku.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, uczestnicy muszą sami zeskanować lub sfotografować obiekty i pamiątki, a następnie przesłać je na adres mailowy magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl  wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu czy fotografii organizatorzy oferują pomoc i zachęcają do kontaktu telefonicznego. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 (w dni robocze od godziny 9 do 15) lub pisząc na adres mailowy podany wyżej. 

Regulamin akcji dostępny jest online.