IMGW wydał dwa ostrzeżenia dla Wielkopolski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla wielkopolskich powiatów. Jedno dotyczy spodziewanych marznących opadów i powstającej na drodze gołoledzi, drugi odnosi się do roztopów.

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie powiatów: czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, kościański, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, szamotulski i wolsztyński, od godziny 11:00 do 17:00 we wtorek, 16 lutego.

Dla Wielkopolski wydano jeszcze jedno ostrzeżenie pierwszego stopnia – dotyczy ono roztopów.

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.Temperatura minimalna w okresie ważności ostrzeżenia od 0°C do 1°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 1°C do 3°C, w środę od 3°C do 6°C. Suma opadów deszczu(powodujących szybsze topnienie pokrywy śnieżnej) za okres Ostrzeżenia od 3 mm do 6 mm. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w środę w porywach do 50 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 we wtorek, 16 lutego, do godziny 18:00 w środę, 17 lutego, na terenie powiatów: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, kościański, eszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, pilski, szamotulski, wolsztyński i złotowski.