Ministerstwo wydłużyło czas rejestracji nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19

Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało w czwartek deyczję o przedłużeniu terminu rejestracji nauczycieli na szczepienie przeciw Sars-CoV-2 do końca dnia w piątek. Powodem jest duże zainteresowanie szczepionkami.

Do tej pory, w I i II etapie chęć zaszczepienia się zgłosiło 530 tysięcy nauczycieli, w tym 260 tysięcy w II etapie. Wśród tych osób jest również niemal 60 tysięcy nauczycieli akademickich.

a szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 r. do 31 grudnia 2003 r. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mogli zaszczepić się w późniejszym terminie. Powodem jest fakt, że nauczycielom podawana jest szczepionka firmy AstraZeneca, która nie jest rekomendowana dla osób powyżej 65. roku życia.

W czwartek MEiN poinformowało, że termin rejestracji w Systemie Informacji Oświatowej i w systemie POL-on został wydłużony do końca dnia w piątek, 19 lutego. Powodem przedłużenia terminu jest wciąż duże zainteresowanie.

Rejestracji nauczycieli dokonują dyrektorzy szkół i placówek.

Zmianiono także zapisy dotyczące nauczycieli, którzy są nieobecni w pracy z powodu choroby, urlopu, przeniesienia w stan nieczynny czy oddelegowania do pracy w związku zawodowym. Od teraz także oni mogą się zarejestrować.