Poznań gospodarzem Mistrzostw Europy. Impreza odbędzie się za nieco ponad miesiąc!

Jeszcze w tym roku odbędzie się kolejna międzynarodowa i prestiżowa impreza sportowa na Torze Regatowym Malta. Poznań został gospodarzem Mistrzostw Europy w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.

 

Początkowo impreza miała odbyć się w Duisburg w Niemczech, jednak została odwołana przez organizatorów. W takiej sytuacji Polski Związek Kajakowy zaproponował organizację wydarzenia w Poznaniu, na co przystała Europejska Federacja Kajakowa. Oznacza to, że jeszcze w tym roku stolica Wielkopolski będzie gospodarzem kolejnej imprezy sportowej.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 3-6 czerwca na Torze Regatowym Malta. Będzie to kolejna prestiżowa, międzynarodowa impreza zaplanowana na poznańskim obiekcie w najbliższych latach.

Organizacją zajmie się Wielkopolski Związek Kajakowy na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego. Będą to ostatnie międzynarodowe zawody przez Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Obecnie trwają rozmowy dotyczące szczegółów organizacyjnych oraz możliwości przeprowadzenia transmisji telewizyjnej z Mistrzostw. Zawody zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznych.

Tor Regatowy Malta został w ubiegłym roku zmodernizowany, dzięki czemu podniesiono standardy obiektu, co pozwoliło na spełnienie wymagań stawianych organizatorom prestiżowych imprez sportowych. Dodatkowo, zimą oczyszczono dno Jeziora Maltańskiego i poprawiono je w kontekście prowadzenia toru.