Rusza remont na pętli Zawady. Utrudnienia dla… kierowców

We wtorek rozpocznie się pierwszy z zaplanowanych na ten rok remontów infrastruktury tramwajowej w mieście. Prace będą prowadzone na pętli tramwajowej Zawady. Będzie to oznaczać utrudnienia w ruchu dla zmotoryzowanych.

 

Pętla Zawady to pierwszy z zaplanowanych na ten rok większych remontów związanych z infrastrukturą tramwajową. Prace rozpoczną się we wtorek, 11 maja.

W ramach inwestycji wymienione zostaną szyny na wjeździe i wyjeździe z pętli. Naprawiony zostanie także fragment nawierzchni jezdni.

Remont nie przyniesie żadnych dodatkowych zmian dla pasażerów. Z uwagi na przebudowę Ronda Rataje i wprowadzone zmiany w związku z tymi pracami, pętla jest czasowo wyłączona z użytkowania.

Utrudnienia czekają jednak na kierowców. Prace będą prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Podwale, na wschodniej jezdni, czyli od strony Ronda Śródka. Na czas prowadzonych robót jezdnia będzie zwężana początkowo do dwóch prawych pasów, a następnie do dwóch lewych pasów. Dostępny będzie skręt w prawo w ul. Małachowskiego.