Sztuka i dinozaury w trójwymiarze na MTP

Od wczoraj na terenie MTP znów można przenieść się do świata dinozaurów oraz dać się otoczyć sztuce. Wszystko to dzięki kolejnej odsłonie Wystaw 3D.

Przez dwa weekendy, czyli 22 i 23 maja oraz 29 i 30 maja, w Pawilonie 2 na terenie MTP odbywają się wystawy 3D – jedna odnosi się do dinozaurów, które fascynują małych i dużych. Druga to spotkanie ze sztuką wybitnych malarzy – impresjonistów i postimpresjonistów.

Na potrzeby wydarzenia ponad 60 dzieł takich malarzy jak m.in. Monet, Manet, Morisot, Renoir, Sisley czy van Gogh zostały przetworzone do wersji 3D, dzięki temu zwiedzający mają niemal dosłowny kontakt z „żywym” obrazem. To jednak nie wszystko. Jednocześnie będzie można przenieść się do świata… dinozaurów. Niemal 50 gatunków wymarłych gadów „powraca do życia” w formie trójwymiarowej. Są wśród nich zarówno drapieżniki jak i roślinożercy, czyli wszystko, czego oczekują zwłaszcza najmłodsi.

Wystawa cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Pozwala na zupełnie nowe spojrzenie na znane dzieła.

Dziś można ją zobaczyć jeszcze do godziny 17:00. W przyszłym tygodniu dostępne będą od 10:00 do 18:00 w sobotę oraz od 10:00 do 17:00 w niedzielę.

Bilety na każdą z wystaw, z określonym dniem i godziną wejścia, są dostępne online, na stronie ToBilet. Bilet trzeba pobrać również dla dzieci do lat 3, dla których wstęp jest wolny.

 

AKTUALIZACJA (9 czerwca 2021):

Jak poinformowali organizatorzy, wydarzenie będzie odbywać się także w dniach 12-13 czerwca oraz 19-20 czerwca.