Od jutra ul. Kanałowa będzie jednokierunkowa. Zmieni się też sposób parkowania

W środę 16 czerwca rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Kanałowej. Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na całej długości ulicy.

 

Obecnie ruch na ul. Kanałowej odbywa się w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Małeckiego i w jednym kierunku od Małeckiego do Głogowskiej. Tak będzie tylko do jutra, kiedy to oznakowanie na tej ulicy zostanie wymienione na nowe, zgodne z projektem Strefy Płatnego Parkowania. Oznacza to, że ruch aut będzie odbywał się ul. Kanałową tylko w jednym kierunku, od ul. Kolejowej do ul. Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontraruchu rowerowego.

Zmieni się również sposób parkowania. Na całej długości ul. Kanałowej po obu stronach jezdni wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Skrzyżowanie równorzędne z ul. Małeckiego zostanie utrzymane. Ulica Kanałowa wejdzie ponadto w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Prace na u. Kanałowej powinny rozpocząć się w środę 16 czerwca i zakończyć jeszcze tego samego dnia. Będzie to jednak uzależnione od utrzymania się korzystnej pogody.

Podczas prac na ul. Kanałowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.