Jak skutecznie szukać pracy w Poznaniu?

Naszym pierwszym gościem w najnowszym wydaniu Hej Poznań była Agata Gorzelana-Weinstok – coach, mówca, filolog oraz certyfikowany trener biznesu z Poznania.

W mediach społecznościowych prowadzi przestrzeń Agata’s Way To Grow, w której od dawna dzieli się swoimi przemyśleniami, radami czy inspiracjami. Tworzy także warunki do rozwoju i nauki oraz pomaga poprawiać efektywność osobistą. Dysponuje narzędziami i autorskimi metodami, dzięki którym potrafi wydobywać potencjał u osób całkowicie dla niej obcych.

Podczas rozmowy z Anią Drzazgą nasz gość postarał się przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie jak skutecznie szukać pracy i jak znaleźć taką pracę, która będzie sprawiała nam radość i satysfakcje. 

Trenerka biznesu podkreśla, że ważne jest odpowiednie wyczucie momentu, w którym nasza obecna praca przestaje być dla nas przyjemnością.

– To jest takie uczucie czasami przygnębienia, czujemy się sfrustrowani, coś nas męczy w środku. Czasami są to relacje w pracy, czasami jesteśmy znudzeni jakimiś zadaniami bo cały czas robimy to samo. Popadamy w rutynę i nie mamy żadnych bodźców z zewnątrz. Ta stagnacja sprawia, że ona się właściwie przelewa na wszystkie dziedziny życia. Z tą frustracją wracamy do domu, do naszego życia rodzinnego, zaczynamy cały czas mówić o pracy, albo o niej nie mówimy i zamykamy się w sobie

mówi nasz gość.

Warto też zwrócić uwagę na nasze predyspozycje zawodowe. Agata Gorzelana-Weinstok zachęca do poczytania o tzw. stylach myślenia, dzięki którym wiemy kiedy rzeczywiście to co robimy sprawia nam radość i czujemy, że to właśnie ta droga którą chcemy pójść. Dla każdego w miejscu pracy ważne jest coś innego. Dla jednych będą to relacje, dla drugich dynamiczność i różnorodność realizowanych zadań a dla jeszcze innych poczucie stabilizacji i spokoju. To ważne, żeby wiedzieć, co dla nas jest czynnikiem determinującym wybór pracy, w jakiej dziedzinie jesteśmy w stanie pójść na kompromis, a w jakiej kategorycznie nie. 

Podsumowując, zamiast wysyłać CV bez przemyślenia, warto poświęcić czas na poznanie samego siebie, swoich umiejętności i predyspozycji. Samoświadomość to klucz do wszystkiego, dzięki niej dużo łatwiej będzie nam szukać, ale przede wszystkim znaleźć pracę.