Aleja Gwiazd w Poznaniu. Charytatywny koncert z filmową muzyką w tle

W poniedziałek, 13 grudnia, w Auli UAM odbędzie się świąteczny koncert „Aleja gwiazd” z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, Edyty Krzemień oraz Doroty Osińskiej. Jest to okazja, by przenieść się w świat filmowej muzyki i wesprzeć charytatywną akcję na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

 

Już niebawem na scenie Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu, będzie można usłyszeć wyjątkową, oscarową muzykę z najbardziej znanych filmowych produkcji. W poniedziałek, 13 grudnia, o godz. 18:30 rozpocznie się tam świąteczny koncert pt. „Aleja Gwiazd” z udziałem znanych osobistości muzycznych. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania pod dowództwem majora Pawła Joksa, znana z popularyzacji tradycyjnej muzyki wojskowej i marszowej. Występowi Orkiestry współtowarzyszyć będzie wokalistka Edyta Krzemień, która zadebiutowała w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wystąpiła także na festiwalu „Klara Music Festiwal” w Brukseli. Jej współpraca ze Zbigniewem Preisnerem zaowocowała platynową płytą („W poszukiwaniu dróg”).

Na koncercie wystąpi również aktorka i piosenkarka Dorota Osińska, słynna dzięki udziałowi w drugiej edycji „The Voice of Poland” w 2013 roku, gdzie zdobyła drugie miejsce. Dotychczas jej dorobek stanowi 5 płyt. Aktualnie gra w spektaklach muzycznych w teatrze RAMPA. Koncert poprowadzi znany poznański dziennikarz – Tomasz Wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Tak, od 30 lat zajmujące się wsparciem osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Koncert ma charakter charytatywny – pieniądze z biletów przeznaczone zostaną Stowarzyszeniu. Ponadto w trakcie wydarzenia odbędzie się licytacja przedmiotów – część z nich wystawiona zostanie na miejscu, reszta dostępna będzie na uruchomionej licytacji online. Wszystkie zebrane środki, zarówno z biletów jak i licytacji, pozwolą zakupić niezbędny sprzęt, zaspokoić najważniejsze potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia oraz zapewnić im odpowiednią rehabilitację.

Bilety na wydarzenie dostępne są online oraz stacjonarnie – w biurze Stowarzyszenia Na Tak. W zależności od wyboru miejsca – ceny biletów wynoszą 40, 45 lub 50 zł.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak.