Brutalne pobicie w centrum Poznania. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Policjanci z poznańskiego Starego Miasta proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy brutalnego i ciężkiego pobicia, do którego doszło 16 stycznia tego roku na Al. Niepodległości. Opublikowano wizerunek podejrzanego oraz osób, które zdaniem Policji mogą go znać.

 

Do zdarzenia doszło ok. 4:30 w niedzielę, 16 stycznia 2022 roku, na Al. Niepodległości przy skrzyżowaniu z ul. św. Barbary. Do pokrzywdzonego 36-latka podszedł napastnik, który zadał mu kilka ciosów w okolice twarzy, przez co ten upadł na jezdnię. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony przebywa w ciężkim stanie w szpitalu.

Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu. Ustalili, że obaj mężczyźni przebywali wcześniej w tym samym klubie muzycznym przy AL. Niepodległości.

Nie udało się jednak ustalić tożsamości sprawcy.

Prokurator podjął decyzję, by poza wizerunkiem podejrzanego opublikować także wizerunki osób, które mogą posiadać informacje na jego temat.

Podejrzewany jest krępej budowy ciała, a w dniu zdarzenia ubrany był w jasną bluzę z kapturem, dżinsy, sportowe buty, czapkę z daszkiem, a przez ramię miał przewieszoną męską saszetkę.

Osoby, które były świadkami zdarzenia, rozpoznają osoby ze zdjęć lub posiadają informacje mogące pomóc w śledztwie proszone są o kontakt w policjantami pod całodobowym numerem telefonu 47 77 124 11/12.