Zamiast nieutwardzonym poboczem, piesi będą chodzić po chodniku. Będą zmiany w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej

Droga na przystanek, którą pokonują codziennie m.in. dzieci dojeżdżające do szkół będzie bezpieczniejsza w rejonie skrzyżowania ulic: Krajenecka i Koszalińska. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę chodników i przystanków.

 

Obecnie, by dojść do przystanku na ul. Koszalińskiej trzeba poruszać się nieutwardzonym poboczem. Szczególnie z uwagi na duże natężenie ruchu, takie rozwiązanie negatywnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Od kilku lat miejscowa rada osiedla apelowała o budowę bezpiecznej drogi, która zapewni odpowiednie warunki m.in. dzieciom, które autobusami dojeżdżają do szkół.

Mieszkańcy, radni i społecznicy doczekali się zmian. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na realizację chodników i przystanków w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej. Dzięki temu poprawi się komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miejskiego, dzięki poprawce złożonej przez miejską radną Marię Lisiecką Pawełczak.

Zainteresowane udziałem w przetargu podmioty mogą składać dokumenty do 29 kwietnia.