Jak ominąć nieuczciwe oferty pracy w opiece?

Już pierwszy etap, czyli samo poszukiwanie pracy w opiece, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Choć niektórzy uważają pracę w opiece za mało wymagającą – prawda jest zupełnie inna.

 Opiekunka Osób Starszych ma za zadanie dbać o dobrostan psychiczny i fizyczny Seniora, jednocześnie zapewniając legalną pracę i bezpieczeństwo sobie. Dodatkowo w przypadku wyjazdu za granicę Opiekunka powinna zadbać nie tylko o umowę, która daje gwarancję wypłacalności środków, ale również o ubezpieczenie zdrowotne i możliwość korzystania z opieki medycznej za granicą. Jak więc wybrać odpowiednią ofertę pracy i ominąć wszystkie nieuczciwe możliwości?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób poszukujących pracy w opiece za granicą decyduje się na sprawdzanie ofert w internecie. To bardzo dobre źródło, które zapewnia nam różnorodność wyboru, a także możliwość szybkiego porównania ze sobą wybranych ofert. Jednak nawet najpiękniejszy opis pracy nie będzie nic wart, jeśli realny stan rzeczy nie zapewni przyszłej Opiekunce Osób Starszych bezpiecznych warunków do jej wykonywania. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo najlepiej wybrać wyjazd na sztelę z agencją. Wyjazdy organizowane na własną rękę wiążą się z przymusem samodzielnego załatwienia wszelkich formalności i dogadania z rodziną w kwestii umowy i wypłaty środków. Wyjazd bez agencji oznacza również brak koordynatora, który pomaga Opiekunce Osób Starszych już na miejscu pracy w Niemczech.

Wiemy już, że aby ominąć nieuczciwe oferty pracy, najlepiej zdecydować się na wyjazd organizowany przez agencję. W jaki sposób ją wybrać, aby uzyskać godne warunki pracy? Przykładem dobrze zorganizowanej, doświadczonej agencji opiekuńczej jest Veritas Opieka. Firma zapewnia przyszłym Opiekunkom kompleksową organizację pracy w Niemczech. Veritas Opieka proponuje wyłącznie legalne, wyselekcjonowane zlecenia, a podejmując współpracę dostajesz umowę i pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Firma proponuje wysokie zarobki, oscylujące wokół 1800 € netto miesięcznie, pełne ubezpieczenie, całodobowe wsparcie telefoniczne oraz organizację przejazdu w obie strony. Najnowsze zlecenia proponowane przez firmę Veritas Opieka znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/