Co robić w weekend w Poznaniu?

Rosalie na Plaży Wilda  W sobotę na wildeckiej scenie zagra koncert Rosalie. Jej muzyka balansuje między mainstreamem a undergroundem. Lubi się z alternatywnym R&B, ale nie stroni także od soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie epki “Enuff” i albumu “Flashback”. Artystka współpracowała także z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem […]

Rosalie na Plaży Wilda 

W sobotę na wildeckiej scenie zagra koncert Rosalie. Jej muzyka balansuje między mainstreamem a undergroundem. Lubi się z alternatywnym R&B, ale nie stroni także od soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie epki “Enuff” i albumu “Flashback”. Artystka współpracowała także z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz ‘N Dogz. W marcu 2020 ukazał się jej kolejny album “IDeal”. 

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą) 

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł

Szczegóły na Facebooku

Wakacje z Teatrem Animacji nad Rusałką

Podczas tegorocznych wakacji Teatr Animacji będzie gościł ze swoją Sceną Mobilna Imaginarium nad Jeziorem Rusałka. W sobotę i niedzielę zostanie zaprezentowany spektakl “Nie bój się, Tygrysie”. Tytułowa postać wyrusza w pełną przygód wędrówkę, by przekonać się o tym, co oznacza mieć coś na własność. W wielkim świecie, na początku przerażającym swym ogromem, poznaje wiele istot, które próbują mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4. 

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27

Godz. 11:00 i 13:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie Teatru Animacji

Superpuchar Polski Lech-Raków

Fani piłki nożnej mogą wybrać się w sobotę na Bułgarską. Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochową w meczu o Superpuchar Polski. Czy poznańskiej drużynie uda się pokonać przeciwnika?

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17 

Godz. 20:10 

Bilety: od 32 zł (bilet ulgowy), od 40 zł (bilet normalny) 

Szczegóły na Facebooku

Targ Śródecki 

W sobotę na Śródce odbędzie się targ pod nazwą “Kultura i dziedzictwo – fifne smaki z fyrtla”. Organizatorzy zaprosili lokalnych wystawców, dzięki czemu mieszkańcy Poznania będą mieli okazję, by zapoznać się z regionalnymi produktami. W programie również spotkanie z gwarą poznańską, rękodzieło, pokazy kulinarne, konkursy smaków czy warsztaty dla dzieci. 

Śródka, ul. Filipińska (plac przed muralem)

Godz. 11:00-18:00

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku

Teatralny Golęcin 

Od rana najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych “W słowiańskim grodzie”. Nieco później odbędzie się spektakl dla dzieci “Opowieść na korbkę”. Postać Szeptunki z pomocą wielu korbek zaczyna powoli ruszać zębatkami wehikułu, a te wprawiają w ruch kolejne. Wzorem zębatek zaczyna pracować wyobraźnia. Całemu widowisku towarzyszy turkot, szmer oraz łoskot pracującej maszyny. Na koniec zaprezentowany zostanie spektakl “Freedom in my mind” dla młodzieży i dorosłych. To opowieść bez słów o losach dojrzałego człowieka i poszukiwaniu wewnętrznej wolności w czasie, gdy doświadcza się zła. 

Centrum Zjawisk Teatralnych, ul. Golęcińska 9 

Godz. 11:00-17:00 (warsztaty plastyczne), godz. 12:00 i 13:00 (spektakl dla dzieci), godz. 18:00 (spektakl dla młodzieży i dorosłych)

Udział bezpłatny (obowiązuje rezerwacja miejsc)

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych

Spacer z Kołem Przewodników PTTK

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu zaprasza na mieszkańców stolicy Wielkopolski oraz turystów na kolejną przechadzkę. Sobotni spacer odbędzie się pod nazwą “Opowieść o trzech miastach”. Poprowadzi go przewodnik Adam Biernacki. 

Zbiórka na początkowej stacji kolejki Maltanka

Godz. 11:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na stronie Koła Przewodników PTTK

Soboty z Rękodzielnymi 

Galeria Śluza zaprasza na “Sobotę z rękodzielnymi” w ramach wystawy o poznańskich rzemieślnikach i rzemieślniczkach. Podczas pierwszego spotkania Marcin Muth porozmawia z Patrycją Kamińską, Januszem Bilickim i Markiem Staniszewskim – bohaterami ekspozycji. Będzie to okazja do rozmowy o tajnikach rzemieślniczego fachu, historii pracowni i kulisach tworzenia samej wystawy. Następnie Katarzyna Chudyńska-Szuchnik opowie o swojej książce “Zręczni. Historie warszawskich pracowni i warsztatów”. 

Miejsce: przed wejściem do Galerii (ul. Dziekańska)

Godz. 16:00 i 18:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Poranek literacki z piratem Rabarbarem

Nim Rabarbar stał się morskim rozbójnikiem, wiódł spokojne życie żeglarza, ale już wtedy miał nadzwyczajne umiejętności. Potrafił strzelać arbuzami, umieścił swój dom na dwóch drzewach, by kołysał się jak statek i oswajał go z morską wędrówką. W sobotni poranek najmłodsi wraz z piratem Rabarbarem będą mogli wyruszyć w rejs po oceanie wyobraźni, poznać żeglarskie zwyczaje, posłuchać morskich opowieści, zaśpiewać, a może nawet zatańczyć szanty. Uczestnicy dowiedzą się, czym Rabarbar zwyciężał swoich wrogów, jakim sposobem poradził sobie z niesympatycznym kapitanem Octem i czego można się nauczyć o odważnego pirata.

Księgarnia “z Bajki”, os. Przyjaźni 125C

Godz. 11:00

Wstęp: 25 zł od rodziny z dziećmi (bilet to bon, który można wykorzystać na kupno książek)

Szczegóły na Facebooku.

Bal na Łazarzu 

W sobotni wieczór w ramach “Łazarskiego lata” odbędzie się balfolkowa potańcówka. Bal folk oparty jest na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Jeśli będzie taka potrzeba, niektóre tańce zostaną poprzedzone szybkim instruktażem dla początkujących.

Rynek Łazarski

Godz. 18:00

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku.