Powraca cykl koncertów “Na falach”. Kto zagra w tym roku?

Cztery zespoły i dwa koncertowe weekendy – tak w tym roku prezentuje się program cyklu „Na Falach”. Tym razem scena stanie jedynie nad Jeziorem Strzeszyńskim.

 

Cykl wakacyjnych koncertów nad poznańskimi jeziorami cieszył się zawsze dużym zainteresowaniem. Na darmowe występy polskich gwiazd przyjeżdżały osoby z całej Polski. Sceny stawały nad Maltą i Strzeszynkiem.

W tym roku nie zabraknie muzycznych doznań, jednak scena stanie jedynie nad Strzeszynkiem.

Pierwszy koncertowy weekend rozpocznie się w piątek, 1 lipca, kiedy to zagra Luxtorpeda, a więc już niemal „stały” uczestnik cyklu, który przyciąga tłumy słuchaczy. Tym razem poznańska publika usłyszy jednak przede wszystkim nowy materiał pochodzący z wydanej w kwietniu najnowszej płyty grupy, czyli „Omega”.

Na drugi dzień publikę rozgrzewać będzie zespół Sorry Boys, który w ramach cyklu miał zagrać już dwa lata temu, jednak z uwagi na pandemię nie mógł zaprezentować się nad Strzeszynkiem.

Druga odsłona tegorocznego cyklu planowana jest na koniec lipca. Wtedy to, 30 lipca zagra Happysad. Nie zabraknie największych hitów z 20-letniej działalności grupy. Kto będzie czwartą gwiazdą tegorocznego cyklu? Tego organizatorzy na razie nie zdradzają. Wiadomo jednak, że wystąpi 29 lipca.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.