Poznańskie kąpieliska to nie tylko woda i plaża. Co czeka na poznaniaków?

Do zakończenia sezonu kąpielowego zostało jeszcze trochę czasu, a letnie słońce nadal świeci nad Poznaniem. To idealny moment, aby skorzystać, jeszcze przed nadchodzącą jesienią, ze słonecznej pogody i wypocząć nad wodą. Jakie kąpieliska mogą wybrać poznaniacy?

 

Podczas odpoczynku nad wodą najważniejsze jest bezpieczeństwo. Poznańskie kąpieliska są strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników. Ponadto na każdym z nich obszar wodny podzielony jest na dwie strefy: dla nieumiejących pływać oraz tych, którzy radzą sobie w wodzie nieco lepiej. To wszystko sprawia, że mieszkańcy Poznania mogą w bezpieczny sposób spędzić wolny czas i cieszyć się ostatnimi dniami wakacji.

Kąpielisko Plaża Parkowa

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą wybrać wypoczynek nad Jeziorem Kierskim, czyli największym zbiornikiem wodnym w Poznaniu. Można skorzystać z kąpieliska Plaża Parkowa, które zlokalizowane jest na północnym brzegu jeziora. Dla najmłodszych czeka tu nowoczesny plac zabaw, a dla troszkę starszych zewnętrzna siłownia. Dodatkowo miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Dla rowerzystów oraz spacerowiczów przygotowano oświetloną ścieżkę.

fot. POSiR

 

Kąpielisko Plaża Smocza

Kąpielisko jest zlokalizowane na południowo-wschodnim brzegu jeziora Kierskiego przy ul. Nad Jeziorem 21. Miejsce zapewnia szereg atrakcji przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom – dzieci mogą skorzystać z placu zabaw z miniparkiem linowym, zjeżdżalnią oraz wielofunkcyjną wieżą. Przy kąpielisku znajduje się strefa street workout oraz siłownia zewnętrzna. Nie brakuje także atrakcji dla miłośników sportów wodnych, którzy mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego.

fot. POSiR

 

Kąpielisko Strzeszynek

Kąpielisko zlokalizowane jest przy ulicy Koszalińskiej 15. To idealne miejsce przede wszystkim dla fanów sportów. W okolicy znajdują się boiska do siatkówki oraz koszykówki, siłownia zewnętrzna, czy też wypożyczalnia sprzętu wodnego. Odwiedzający znajdą tu także punkty gastronomiczne, czy też specjalnie przygotowaną strefę grillową. Na najmłodszych czeka także plac zabaw. Dodatkowym atutem tego kąpieliska jest fakt, iż jest zlokalizowane w sąsiedztwie parku rzeźby i obiektów artystycznych “Visual Park”. Ta atrakcja na pewno umili czas rodzinom, które wypoczywają nad jeziorem Strzeszyńskim.

fot. POSiR

 

Kąpielisko Rusałka

Znajduje się przy ul. Golęcińskiej 27. Oprócz wypoczynku na piaszczystej plaży, odwiedzający mogą skorzystać z boisk do siatkówki, toru rowerowego, siłowni zewnętrznej, czy też placu do gry w boccia. Przygotowano także ofertę gastronomiczną – goście mogą skorzystać z punktów gastronomicznych lub z odnowionej restauracji. Miejsce jest również idealne do tego, by wybrać się z tutaj z dziećmi – najmłodsi mogą spędzić długie godziny na nowoczesnym placu zabaw.

fot. POSiR

Malta

Kąpielisko znajduje się na południowym brzegu Jeziora Maltańskiego. Odwiedzający mogą skorzystać z boisk do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Dla najmłodszych przygotowaną w wodzie specjalną strefę do zabawy. Fani aktywnego wypoczynku znajdą tutaj również strefę street workoutu oraz ścieżki, po których można spacerować lub biegać. W pobliżu kąpieliska znajdują się także punkty gastronomiczne. To idealne miejsce na rodzinny wypad.

fot. POSiR

 

Przed kąpielą należy jednak zwrócić uwagę na wywieszoną na kąpielisku flagę – biała oznacza, że nie ma przeszkód przed zabawą, czerwona, że obowiązuje zakaz kąpieli. Obecnie taka sytuacja występuje nad Jeziorem Maltańskim, gdzie z powodu zakwitu sinic nie można korzystać z kąpieli wodnych. Aktualne dane dotyczące stanu wody i statusu dla kąpieli dostępne są na tablicach przy wejściu na kąpieliska oraz na stronie internetowej sanepidu.