1MILA – jedyna taka impreza w Poznaniu. Zapisy nadal trwają

Już 25 września w stolicy Wielkopolski odbędzie się wielkie sportowe święto. Miłośnicy biegania wezmą udział w “1MILA – mityng lekki i atletyczny”. Wydarzenie skierowane jest do amatorskich biegaczy.

 

Na stadionie POSiR Golęcin na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali biegi w czterech różnych konkurencjach. Głównym biegiem imprezy jest pokonanie trasy o długości 1 mili. Ponadto zaplanowano starty w sztafetach (4x400m), bieg na 5 kilometrów, a także rywalizację dla najmłodszych.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie profesjonalny komentarz Tomasza Smokowskiego, czyli popularnego dziennikarza sportowego i jednego z założycieli Kanału Sportowego, który cieszy się dużą oglądalnością w serwisie YouTube. Ponadto zgromadzeni na poznańskim obiekcie będą mieli okazję spotkać się z gwiazdami polskiego sportu – 25 września na Golęcinie pojawi się m.in. Marcin Lewandowski – lekkoatleta, który w swoim dorobku ma medale zarówno mistrzostw świata, jak i mistrzostw Europy.

Organizatorzy zaplanowali także wielkie miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, strefę relaksu, czy też specjalną strefę Żabki. Dodatkowo każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal.

Impreza to nie tylko samo bieganie – pakiety startowe można zakupić wraz z cegiełką charytatywną. Zebrane pieniądze mają pomóc młodym, zdolnym sportowcom, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku, w związku z rosyjską agresją, z każdego pakietu startowego 1 zł zostanie dodatkowo przeznaczona na wsparcie mieszkańców Ukrainy.

Zapisy możliwe są online.